• Healthy & Stylistic way to cook:
    Silver Cusinero

    Cast aluminum cookware series

Design Turkey Superior Design Award 2012
Design Turkey Superior Design Award 2012

Silver Cusinero

Cookware, 2012

“As a team, I believe we managed to fuse an old culture with a unique and very inspiring approach.”

Mehtap YıldızMarketing and Product Development Director

Döküm pişirme gereçlerine modern ve yenilikçi bir yaklaşım

A modern and innovative approach to cast cooker equipments

A modern and innovative approach to cast cooker equipments

Tencere, tava ve sahandan oluşan bir set olan Cusinero, demir döküm ve emaye kaplama ürünlerde köklü bir geçmişi olan Silver Markası’nın döküm pişirme gereçleri pazarına da etkili bir giriş yapabilmesi ve Silver’ın hem ulusal hem de uluslararası pazarda kendisine seçmiş olduğu konumda, rakip ürünler ile rekabet edebilmesi hedeflenerek tasarlanmış bir üründür.

Cusinero is a set of a pot, a grill pan and a frying pan designed for Silver, a strong brand in cast iron and enamel industry. Being the very first cookware of the brand in the sector, Cusinero was designed to give Silver the ability of competing with its competitors in cast iron cookware market.

Doğal ve sağlıklı!

Natural and healthy!

Natural and healthy!

Pişirme gereçlerinde kullanılan sentetik bazlı malzemelerin sağlığı tehdit etmesi üzerine çıkan tartışmalar, doğal malzemelerden yapılan ürünlere olan talebi arttırmıştır. Demir ve emaye hem tamamen doğal hem de dayanıklı malzemeler olup, demir döküm gereçlerin çizilme veya yanma riski yoktur ve bu ürünler uzun yıllar güvenle kullanılabilmektedir.

The discussions over the negative effects of synthetic material based cookware on health has increased the demand on products made from natural materials, therefore the use of traditional cast iron cookware is pervaded.

Demir döküm ile yemekler daha lezzetli; peki nereden geliyor bu lezzet?

Where does this flavor come from?

Where does this flavor come from?

Dökme demir pişirme gereçlerinde pişen yemekler diğer malzemelerden yapılmış tencerelerde pişen yemeklere kıyasla çok daha lezzetli olur. Bunun nedeni dökme demir pişirme gereçlerinin ısıyı içindekilere homojen bir şekilde dağıtması ve yemeği ısı kaybına neden olmadan pişirmesidir.

Dishes coocked in cast iron cookwares generally taste much better than dishes cooked in coockwares made of other materals. This is because cast iron conducts the heat equally and prevents heat loss.

Desene modern bir bakış; farklı bir deneyim

A modern look at the pattern; different experience

A modern look at the pattern; different experience

Tasarım ile alışagelmiş geleneksel tarzın bir adım ötesine geçerek, fonksiyonel ihtiyaçların yanı sıra kullanıcıların günümüz trendlerine uygun estetik beklentilerini de karşılayabilmesi, Cusinero’yu marketteki diğer demir döküm pişirme gereçlerinden ayıran en önemli özelliğidir. Sahanın tabanında 3 boyutlu bir kabartma deseni uygulanmış ve yemek pişirmeyi sevenlere farklı bir deneyim yaşatılmak istenmiştir.

All the pieces of Cusinero are designed according to modern kitchen trends while preserving the traditional cooking methods. One step ahead of traditional styles, the design aimed to achieve meet both aesthetics and functional expectations of the user. Especially the 3D pattern applied on the bottom surface of frying pan offers its users a different experience in cooking.

Silver Cusinero, doğallığı ve lezzeti önemseyen ve yemek pişirmeyi seven kullanıcılara, alışılagelmişin dışında bir deneyim yaşatmak için tasarlanmış bir üründür.

Silver Cusinero is designed to give an unusual experience to users who care about naturalness and taste and who like to cook.

Similar Products